10 Aralık 2019, Salı
Akın GÖNEN

Akın GÖNEN

NEYE OY VERECEĞİZ?

22 Ocak 2019, Salı 16:07

Takip Edin

Seçim ortamındayız; temennim, hiçbir tatsızlık olmadan huzurla geçirmemizdir. Seçimler; halkın kimlerle nasıl temsil edilmek istediğinin, neler istediğinin tespitinin yapıldığı zeminlerdir.

 

Bu husus çok önemlidir; kısacası, seçim yoluyla o seçimin katılanları kendi hür iradeleri ile geleceklerini, yavrularının geleceğini, yörelerinin geleceğini tayin ve tespit ederler.

 

Bu tespit yapılırken, bu temel demokrasi kuralı hiç unutulmamalıdır. Bu hususta yapılacak hata veya duygusallıkların ileride kaynak, zaman ve imkân kaybına sebep olması kaçınılmaz olur.

 

Zaten ilahi Kitap’ta da “işi ehline verin” şeklinde değinilmiştir. Sandıkta hata yapıldıktan sonra kimse başkasında hata aramasın. Çünkü her şey açıkça tartışılmakta, kimin ne yapabileceği veya yapamayacağı önceden açıkça bilinmektedir. Seçeceğiniz insanın kabiliyeti, tecrübesi ne ise size o çapta hizmet sunacak veya sunamayacaktır.

 

Yani çiftçi ne ekmişse hasat mevsiminde onu biçeceği gibi, bizler de sandığa ne çapta bir aday ve tercihle gitmişsek dönem sonucunda alacağımız hizmet üç aşağı beş yukarı öyle olacaktır. Bu sebeple ne sonuç bekliyorsak, sandığa o vasıfta ismi atmakta zaruret vardır. Zaten adayların hepsi kendi kıymetli evlatlarımızdır, arkadaşlarımızdır. Bu açıdan olaylara ve adaylara hiç bakmadan ne hizmet bekliyorsak o işin erbabını seçmenin mantıksal açıdan doğru olduğuna inanıyorum.

 

Tüm değerli adaylarımıza başarı diliyorum. Kalkınma yarışında olan yörelerimize seçimin hayırlar getirmesi dileklerimle hem hayırlı bir yıl hem de hayırlara vesile olacak bir yerel seçim diliyorum.

 

Başarı dileklerimle.

 

Akın GÖNEN

49. T.C. Hükümet Sözcüsü ve Devlet E. Bakanı

17 ve 20. Dönem Niğde Milletvekili

Makale Yorumları

Makaleye Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.