24 Ağustos 2019, Cumartesi

Parti içinde dedikodu üretenlerin görevden alınması gündemde…

Parti içinde dedikodu üretenlerin görevden alınması gündemde…

AK Parti’de revizyon hazırlığı AK Parti’de parti içinde dedikodu üretenlerin raporda tespit edildiği, aralarında seçim kazanmış yerlerin de bulunduğu 10 il ve ilçede bazı yöneticilerin görevden alınmasının gündeme geldiği öğrenildi.

AK Parti'nin 28. Değerlendirme ve İstişare Kampı, Kızılcahamam'da gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti'nin 28. Değerlendirme ve İstişare Kampına, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, kadın ve gençlik kolları MYK üyeleri, il kadın ve gençlik kolları başkanları, büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları, büyükşehir belediye meclis başkanvekilleri, il genel meclis başkanları ile kabine üyeleri katıldı.

NİĞDE’DEN KATILANLAR…

Toplantıya Niğde’den Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Başkanı Mahmut Peşin, il ve ilçe yöneticileri, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna da katıldı.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin, "Yerel Yönetimler" ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da "Çevre, Şehir ve Kültür" konulu sunumlar yaptığı İstişare kampında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomi ile ilgini sunum gerçekleştirdi. Genel istişare ve değerlendirmenin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapanış konuşmasıyla kamp sona erdi.

AK Parti’de hafta sonu Kızılcahamam’da yapılan belediye başkanlarının katıldığı kampta seçim sonucuna yönelik değerlendirmeler yapılırken, bu toplantının ardından parti teşkilatı ile kadın ve gençlik kollarının katılacağı iki kampın daha düzenleneceği öğrenildi.

TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.

Kızılcahamam kampından sonra il ve ilçe başkanlarının katılacağı teşkilat değerlendirme kampı düzenleneceği,  Ramazan ayı sonrasında yapılacak kampta teşkilatların hazırladıkları seçim değerlendirme raporlarını genel merkez yöneticilerine aktaracağı belirtildi.

 Teşkilat kamplarından sonra da gençlik ve kadın kolları yöneticilerinin katılacağı bir kampın daha düzenleneceği, bu üç kampın ardından teşkilatlarda belirli değişikliklerin yapılabileceği ifade edildi.

Bu arada 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Teşkilat Başkanlığı yöneticileriyle bir araya geldiği, toplantıda örgütlerin yerel seçim performanslarının masaya yatırıldığı iddia edilmişti.

DEDİKODU ÜRETENLERE KIRMIZI KART

Seçim sürecinde yapılan yanlışların masaya yatırıldığı toplantıda seçim sürecinde ‘zafiyet gösterenler, performansı düşük olanlar, çalışmayıp da çalışıyor gibi görünenler, adayı yeteri kadar sahiplenmeyenler, parti içinde dedikodu üretenler, adayla ters düşen ve toplumun tepkisini çekenler’ gibi bazı başlıklar altında teşkilatların raporlarının Cumhurbaşkanına sunulduğu ifade edilmişti.

SEÇİM KAZANILMIŞ OLSA BİLE…

Toplantıda, 10’un üzerinde il başkanı ve bazı ilçe yöneticilerinin bu kapsamda görevden alınmasının gündeme geldi, görevden alınması düşünülen il ve ilçe yöneticilerinden bazıların da seçim kazanılmış yerlerdeki il ve ilçe yöneticileri olduğu iddia edilmişti.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

akp revizyon