24 Ağustos 2019, Cumartesi

Niğdeliler Dernekleri’nden, Milletvekili Ergun’un çağrısına olumlu yanıt

Niğdeliler Dernekleri’nden, Milletvekili Ergun’un çağrısına olumlu yanıt

Niğde Lobisi çağrısına Ankara ve İstanbul’dan tam destek AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’un, “Niğde Lobisi” çağrısına, İstanbul ve Ankara’daki Niğdelilerden tam destek geldi. İstanbul Niğde Dernekleri Federasyonu, Ankara Niğdeliler Federasyonu ve Başkent Niğde Vakfı yöneticileri, Milletvekili Ergun’un çağırısına olumu yanıt verdi.

NİĞDELİLERİN EN BÜYÜK HANDIKAPI

İstanbul Niğde Dernekleri Federasyonu (NİDEF) Başkanı Tuğrul Urhan, Niğdelilerin en büyük handikabının birlik ve beraberlik için hareket edememeleri olduğunu belirterek, bu girişimin var olan bu sorunu çözme noktasında önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

NİĞDE’Nİ ADI HAVA DURUMLARINDA BİLE GEÇMİYOR

Başkent Niğde Vakfı Başkanı Ali Kurtaran ise Televizyonlardaki hava durumu bültenlerinde bile Niğde’nin adının geçmediğini belirterek, oluşturulacak Niğde lobisi sayesinde hem tanıtım hem yatırım açısından Niğdelilerin elinin güçlenebileceğini ifade etti.

TEMELLER İYİ ATILMALI

Ankara Niğde Dernekleri Federasyonu Başkanı Emin Ömer ise, oluşturulacak Niğde lobisinin temellerinin iyi atılması, amaçların belirlenmesi ve süreç içinde bu temel ve amaçlar doğrultusunda hareket edilmesi halinde girişimin başarılı olabileceğini belirtti.

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Adım Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Niğde’nin sorunlarının her anlamda çözüme kavuşması ve yeni yatırımların kente kazandırılabilmesi adına bir Niğde lobisinin oluşturulması gerektiğini ifade etmişti. Milletvekili Ergun, Adım Gazetesi’nin 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü yayımlanan sayısında tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri, akademisyenler, milletvekilleri, belediye başkanları, meslek odaları ve ticaret odalarının temsilcilerine, Niğde lobisi oluşturulması konusunda çağrıda bulunmuştu.

 

BAŞKENT NİĞDE VAKFI BAŞKANI ALİ KURTARAN:

“BU GİRİŞİMDE YARAR VAR”

Niğde’de bir lobi oluşturma girişimine Başkent Niğde Vakfı olarak sıcak bakıyoruz. Niğde’nin adının duyurulması, kente yatırımların yapılması, bürokraside güçlenmesi için bu girişime ihtiyaç var.

Niğde’nin adı televizyonların hava durumu bültenlerinde bile çıkmıyor. Ankara’da TV izlerken Niğde’nin adı çıkar mı diye bekliyoruz. Esamisi bile okunmuyor. Bu Niğdeliler olarak bizim pasifliğimizden kaynaklanıyor.

Birlik ve beraberlik içinde olursak, Niğde’nin her anlamda tanıtımını yapar, yatırımların gelmesini sağlarız, Niğde’nin sorunlarını çözeriz. Ancak birlik ve beraberlik olmaz ise sağa sola dağılan yapraklar gibi oluruz.

Ben Niğde Milletvekili Sayın Yavuz Ergun’un bu çağrısını olumlu buluyorum. Ramazan Bayramından sonra yönetim kurulu olarak gerçekleştireceğimiz Niğde ziyaretimizde sayın valimizi, belediye başkanımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı da ziyaret ederek bu konunun vakit kaybedilmeden hayata geçirilmesi için girişimde bulunacağız.

 

NİĞDE DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANI EMİN ÖZER:

“KAYITSIZ ŞARTSIZ ‘EVET’ DİYORUM”

“Niğde Milletvekilimiz Sayın Yavuz Ergun’un Niğde lobisi oluşturma girişimini destekliyorum ve bu konudaki çağrısına kayıtsız ve şartsız ‘evet’ diyorum.

Ancak, bu girişimin içinin doldurulması gerekiyor. Birileri tarafından Sivil Toplum Kuruluşları (STK), kendi siyasi görüşlerinin arka bahçesi haline getirilirse bu hem STK’lara zarar verir hem de girişim olumlu sonuçlanmaz.

Ben böyle bir düşüncenin oluşmasını bile iyi bir gelişme olarak görüyorum ve önyargısız olarak kabul ediyorum. Sonucun nasıl olacağını da takip edeceğini ifade etmek istiyorum.

Tarafsız bir şekilde Niğde adıma olumlu olan ne varsa he şeyin arkasında durmamız gerekiyor. Siyaseten tepki gösterebileceğimiz konularda da iktidar partisi olsun muhalefet partisi olsun bu tepkileri Niğde için yapabilecek mi? Bunu da tartışmak lazım.

Bu noktada içeriği doldurulabildiği sürece Niğde lobisi oluşturulması çabasına elimizden gelen tüm katkıyı ortaya koyarız.

Yavuz Bey’in önerisinin geç kalınmış olsa bile umut verici bir gelişme olarak değerlendiriyorum.”

 

İSTANBUL NİĞDELİLER FEDERASYONU BAŞKANI TUĞRUL URHAN:

“NİĞDELİLERİN EN BÜYÜK HANDİKAPI AYRIŞMIŞ OLMASIDIR”

Birlikten kuvvet doğar, birlikte hareket etmek güzeldir. Niğdelilerin en büyük handikabı ayrışmış olmalarıdır. Bir noktada Niğdelilerin birleşmesi gerekmektedir.

İstanbul Niğdeli Dernekler Federasyonu olarak İstanbul’da çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Buradaki hemşehri derneklerini tek çatı altında toplayıp güçlü bir birliktelik ortaya çıkardık. Çok profesyonel bir proje ekibimiz var. Bundan sonraki süreçte lobi oluşursa iş arayan gençlerimize iş fırsatı yaratabiliriz, bürokraside daha etkin bir konuda gelebiliriz.

Biz zaten İstanbul’da bu girişimi başlattık. Niğde lobisi için genel manada düşünüldüğünde birbirine entegre olan bir sistemi oluşabilir.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

niğde lobi