24 Ağustos 2019, Cumartesi

Niğde Belediyesi’ne TC önerisi

Niğde Belediyesi’ne TC önerisi

Niğde Belediye Meclisi, yeni dönemin ikinci toplantısını Belediye Başkanı Emrah Özdemir Başkanlığında, meclis salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda MHP ve CHP Grubu, Niğde Belediyesi’nin tabelasının önüne Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış hali olan TC ibaresinin konulması talep etti. Başkan Özdemir, talebin Haziran ayı toplantısında değerlendirileceğini bildirdi.

 

Niğde Belediye Meclisi’nin, Mayıs dönemine ait toplantısı, bir önceki toplantıda olduğu gibi kurumun resmi internet adresinden canlı olarak yayınlandı. Bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasının ardından CHP ve MHP grupları, Belediye Binasının girişindeki tabelalar ile belediyeye ait tüm birimlere ve resmi yazışmalarda kullanılan evraklara TC ibaresinin eklenmesi talebinde bulundu.

CHP ve MHP grupları tarafından ayrı ayrı verilen ve gündem maddelerine alınmayan iki teklif, toplantının sonundaki dilek ve temenniler bölümünde görüşüldü.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kamu kurumlarının tabelalarına TC ibaresinin eklenmesiyle ilgili konuyu, bazı kesimlerin siyasi bir girişimi olarak değerlendirdi. Bu topraklarda yaşayan herkesin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirten Özdemir, bu konunun siyasallaştırılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Özdemir, konuyla ilgili olarak yetkili birimlerin görüşünü aldıktan sonra CHP ve MHP’nin talebinin Haziran ayındaki Meclis toplantısında yeniden değerlendireceklerini ifade eden Özdemir, ilgili ve yetkili birimlerden alınacak görüş doğrultusunda, belediye tabelalarına TC ibaresinin konulup konulmayacağına karar verileceğini belirtti.

Öte yandan gündemin diğer maddelerinin de görüşüldüğü Niğde Belediye Meclisinde Çiftçi Malları Koruma Meclisinin seçimi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine Üye seçimi, 2018 Mali yılı idari ve kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi, Belediye Su Ücretlerinden Dul ve Yetim Aylığı Alanların indirimli faydalanmaları hususu, Şehir İmar Planında tadilat talep ve tekliflerin görüşülüp karara bağlanması, Otopark yönetmeliği değişikliği nedenleri ile grup ve bedellerinin belirlenmesi hususu, İl uygulama imar planı plan notlarının planlı alanlar imar yönetmeliğine uygun olarak değiştirilmesi hususu, Belediyeye ait Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda, Kadınlar Spor ve Yaşam Merkezinde ve Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde uygulanan ücret tarifelerinin yeniden tespiti hususu, Efendibey Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Kapsamında Belediyenin alacağı konutların Satış ve Takas yapılabilmesi için Belediye Encümeni ve Belediye Başkanına yetki verilmesi hususları müzakere edilerek karara bağlandı.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

NİĞDE BELEDİYESİ