24 Ağustos 2019, Cumartesi

MHP, belediyelerdeki iddialar için Sayıştay denetçisi istedi

MHP, belediyelerdeki iddialar  için Sayıştay denetçisi istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Merkez İlçe Başkanlığı, MHP’nin seçim kazandığı 6 beldede, önceki dönemlerle ilgili “İmar kirliliği” ve “mali disiplinsizlik” iddialarının araştırılması ve incelenmesi için Sayıştay Denetçisi istedi.

MHP Merkez İlçe Başkanlığı, MHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazandığı Aktaş, Çukurkuyu, Gümüşler, Hacıabdullah ve Keçikalesi beldelerinde, önceki dönemlere ait iddiaların incelenmesi için Sayıştay’a başvurdu.

Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 31 Mart Yerel seçimlerinde MHP’nin 9 belde ve 1 ilçe belediye başkanlığını kazandığını hatırlattı. Divarlı, Konaklı ve Bağlama belediyelerini yeniden kazandıklarını anımsatan Öztürk, “Bu beldelerimizin haricinde Altunhisar ilçe belediyesi, Aktaş, Çukurkuyu, Gümüşler, Hacıabdullah ve Keçikalesi belde belediyelerini de kazandık” dedi.

6 YERLEŞİM BİRİMİNE İNCELEME TALEBİ

31 Mart yerel seçimlerinde MHP olarak kazandıkları yeni 6 yerleşim birimi için Sayıştay’a başvurduklarını açıklayan MHP Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk, “MHP’nin belediye başkanlıklarını kazandığı Divarlı, Konaklı ve Bağlama haricindeki 6 yerleşim birimlerindeki iddiaların incelenmesi, araştırılması ve sonuçlanması için ilgili başvurumuzu yaptık” diye konuştu.

MALİ DİSİPLİNSİZLİK VE İMAR KİRLİLİĞİ

MHP Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk, yaptıkları başvuruda adı geçen yerleşim birimlerinde “mali disiplinsizlik” ve “ imar kirliliği” iddialarının araştırılmasını talep ettiklerini vurguladı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

MHP NİĞDE