24 Ağustos 2019, Cumartesi

KİM BU SİYASİ RANTÇILAR?

KİM BU SİYASİ RANTÇILAR?

CHP ile İYİ Parti’nin Niğde’de ittifak yapacağı iddiaları “Niğde Evladına Sahip Çıkıyor” adlı mitingle yalanladı. CHP Adayı Rasim Yılmaz, iddiaları ortaya atanlara sert çıktı…

CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, CHP ile İYİ Parti’nin Niğde’de ittifak yapacağı ve belediye başkan adayının İYİ Parti adayı lehine çekileceği iddialarını sert bir üslupla yalanladı. İddiayı ortaya atanları “Rantçı tayfa” olarak tanımlayan Yılmaz, “Ben bu siyasi rantçıların oyunu istemiyorum” dedi.

CHP’DEN “NİĞDE EVLADINA SAHİP ÇIKIYOR” MİTİNGİ

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, siyaset hareketlendi. Geçtiğimiz hafta içinde ortaya atılan bir iddia, Niğde siyasetinin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. CHP ve İYİ Parti Niğde’de ittifak yaptığı ve CHP Niğde Belediye Başkan adayının, İYİ Parti Belediye Başkan adayı lehine çekildiği yönünde sosyal medyaya çıkan iddialar üzerine, CHP Adayı Rasim Yılmaz ve İl Başkanı Erhan Adem Ankara’ya giderek, Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile görüştü. Pek çok ilde ortak aday çıkaran CHP ve İYİ Parti’nin Niğde’de ayrı ayrı adaylarla seçime gireceğini öğrenen Rasim Yılmaz, tekrar Niğde’ye döndü ve parti binası önünde “Niğde Evladına Sahip Çıkıyor” adıyla bir miting düzenleyerek, iddiaları yalanladı.

İL BAŞKANI ADEM: “NİĞDE’DE İTTİFAK YOK”

Parti binası önünde yüzlerce partilinin katıldığı mitinge kürsüye önce İl Başkanı Erhan Adem çıktı. Adem, “Türkiye'de başka şehirlerde ittifak görüşmeleri yapıldı. Doğrudur. Niğde'de böyle bir şey yok. Buna herkes artık inansın. Kimse buradan siyasi rant peşinde koşmasın. Evet bir ittifak var. Dipten gelen halkın bir ittifakı var. Bizler kimselerle görüşme yapmadık” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz ise İl Başkanı Erhan Adem ile birlikte gittikleri Ankara’da Oğuz Kaan Salıcı ile görüştüklerini belirterek, “Niğde’de ittifak yok” dedi.

RANTÇI TAYFANIN OYUNU İSTEMİYORUM

Konuşması sık sık alkışlar ve çeşitli sloganlarla kesilen Rasim Yılmaz, Niğde’de hiç kimsenin kendilerine diz çöktüremeyeceğini söyledi. İttifak iddialarını ortaya atanları “siyasi rantçı tayfa” olarak nitelendiren Yılmaz, “Ben siyasi rantçıların değil, düzgün Niğdelilerin, temiz siyaset yapanların, bana dua eden anaların, bize iş için, aş için güvenen tertemiz Niğdelilerin oylarını istiyorum. O rantçı tayfanın oylarını istemiyorum. Bu rantçı tayfa Niğde’nin gelişmesini istemiyor” diye konuştu.

16 YILDIR AK PARTİ NİĞDE’YE NE YAPTI?

16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin Niğde için verilen sözlerin hiç birini yerine getiremediğini, 10 yıldır AK Partili başkanlar tarafından yönetilen Niğde Belediyesi’nin ise kente hiçbir hizmet kazandıramadığı gibi şehri sorunlar yumağı haline getirdiğini söyledi.

BELEDİYENİN 230 MİLYON LİRASI NEREDE?

Konuşmasında Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan’a da seslenen CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, “Göreve geldiğinde belediyede 30 milyon lira para vardı. 200 milyon liralık da bütçe yaptık. Niğdeliler adına soruyorum; nerede bu paralar? Biz göreve geldiğimizde belediyenin tüm gelir ve giderlerini belediye binasının önüne asacağız. Yüreğiniz yetiyorsa siz de asın” şeklinde konuştu.

Rasim Yılmaz, göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri bazı projelerden de bahsettiği konuşmasında, sadece CHP’nin, siyasi rantçılar hariç tüm Niğdelilerin adayı olacağını vurguladı.

 

Haber Videosu

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Editör:


niğde chp Rasim Yılmaz