21 Şubat 2020, Cuma

Gültekin, umut verdi

Gültekin, umut verdi

“YENİ DÖNEM TOPLUMUN TÜM BEKLENTİLERİNİN KARŞILANACAĞI BİR DÖNEM OLACAK”

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, bugün (1 Ekim Salı) başlayacak olan 27. Dönem 3. Yasama Yılı’nda toplumun tüm kesimlerinin beklentilerinin yerine getirileceği bir dönem olacağını söyledi. Gültekin, Niğde’de ise başta işsizlik olmak üzere pek çok sorunun kamede kademe çözüleceği bir dönemi girildiğini belirtti.

GÜLTEKİN’DEN ADIM GAZETESİ’NE NEZAKET ZİYARETİ…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Niğde Milletvekili Selim Gültekin, gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

YENİ DÖNEM, BEKLENTİLERİN KARŞILANDIĞI YIL OLACAK

Türkiye ve Niğde gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Gültekin, TBMM’nin 1 Ekim Salı Günü (Bugün), 27. Dönem 3. Yasama Yılı’nın startını vereceğini hatırlattı. TBMM’nin geçtiğimiz dönemlerde önemli kararlara imza attığını anımsatan Gültekin, yeni dönemin ise toplumun tüm kesimlerinin önemli beklentilerinin karşılanacağı bir dönem olacağını ifade etti.

AK PARTİ İKTİDARLARI 17 YILDA ÖNEMLİ HİZMETLERİN ALTINA İMZA ATTI

17 yıllık AK Parti iktidarları döneminin, önceki dönemlerle kıyaslanamayacak kadar önemli hizmetleri ülkemize kazandırdığını anlatan Niğde Milletvekili Selim Gültekin, “Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, iç ve dış politikada ve hayatın her alanında, 17 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye’yi kıyaslamak bile mümkün değil. Bu süre içinde ülkemiz adeta çağ atladı. Zaman zaman sıkıntılı dönemlerde oldu ama halkı arkasına alan bir iktidar olarak bu sıkıntılar bertaraf etmeyi bilen bir parti olarak, bundan sonraki dönemler için de ülkemizi daha yaşanabilir, ekonomik açıdan, sosyal açıdan daha sorunsuz bir duruma getirecek bilgi ve tecrübeye sahip olmamızdan dolayı, ülkemizin geleceğinin daha parlak olacağını şimdiden görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

SEÇİMSİZ 4 YILDA TOPLUMUN BEKLENTİLERİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Önümüzdeki 4 yıl boyunca seçim yapılmayacak olmasının, bundan sonraki sürecin hep yatırım, daha ileriye gitme ve toplumun farklı beklentilerini karşılama açısından daha avantajlı hale gelindiğini kaydeden Gültekin, “2023 yılına kadar seçim yok. Seçimsiz geçecek bu dönemi çok iyi değerlendireceğimizi umut ediyorum. Her alanda toplumumuzun beklentilerin karşılayacak yasal düzenlemeleri de bu dönemde hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 23 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerin ardından geçen bir yıldan fazla süre içinde bir yerel seçim atlattıklarını da hatırlatarak, “Göreve gelişimizin üzerinden bir yıldan biraz daha fazla bir zaman geçti. Bu süre içinde önemli bir yerel seçim atlattık. Şükürler olsun ki Niğde’de AK Parti, beklenin üzerinde bir oy potansiyelini yakaladı. Hem belediyelerde, hem il genel meclisinde, hem de belediye meclisinde çoğunluğun elde ettik. Kolay bir süreç değildi. Ardından Meclis tatile girdi ve biz de milletvekilleri olarak, köylerimizi, kasabalarımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımızla birebir görüşerek onların sorun ve taleplerini dinledik. Bundan sonraki süreçte ise yeni bir yasama dönemi başlıyor. Bu dönemde, vatandaşlarımızdan tespit ettiğimiz sorun ve talepleri çözmek ve hayata geçirmek için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

VATANDAŞ, AK PARTİ’NİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN

Milletvekili Gültekin, ziyaret ettikleri köy ve kasabalarda vatandaşların hizmetlerden memnun bir görüntü sergilediğine de dikkat çekerek, “Zaman zaman küçük çaplı sorunlarla da karşılaşabiliyoruz. Köy ve kasabaları ziyaret etmemizin sebebi de bu sorunları birinci ağızdan dinlemek ve tespit etmektir. Milletvekilleri olarak tüm vatandaşlarımızın beklentilerini karşılama ve sorunları çözmek için gayret göstereceğiz” dedi.

ADANA-ANKARA OTOBANI 2020’DE TAMAMLANACAK

Niğde’de AK Parti iktidarları döneminde önemli hizmetleri hayata geçirildiğine de dikkat çeken Gültekin, Ankara-Adana otobanındaki çalışmaların yoğun bir tempoyla devam ettiğini ve 2020 yılında tamamlanacağını belirtti.

DEVLET HASTANESİNE EK BİNA

Niğde Devlet Hastanesi’nin yanına ek bir hastane binası daha inşa edileceğini kaydeden Gültekin, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini kısa süre içinde sonuç ulanacağını vurguladı.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı olarak buraya bir tıp fakültesi hastanesi yapılması konusunda, Niğdeli işadamları ve sanayicilerle hem Niğde’de de hem Niğde dışında görüşmelerini sürdürdüklerini anlatan Gülketin, “Umut ediyorum ki, Niğdeli işadamlarımızın da desteğiyle kısa süre içinde Tıp Fakültemize bir hastane kazandıracağız” diye konuştu.

KİMYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Niğde’de kalsit sektörünün daha rantabl olabilmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Gültekin, kalsit ocaklarının yoğun olduğu bölgeye yakın bir yere Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için başlattıkları girişimlerden de büyük oranda olumlu sonuç aldıklarını kaydetti. Gültekin, “Kalsit madeninin en çok çıkarıldığı il olarak burada madenin işletilmesi konusunda tesislerin kurulmasına da destek verilecek. Böylece ilimizde kalsitle ilgili hem üretim artmış olacak hem de ciddi oranda istihdam sağlanacak” dedi.

YATIRIMCILARA DAVET

AK Parti Niğde Milletvekili Gültekin, Bursa’dan başlayarak, pek çok ilde sanayici ve iş adamlarıyla görüşmeler gerçekleştireceklerini de belirterek, “Büyükşehirlerde Niğde’ye neden yatırım yapılması gerektiğini anlatıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın valimiz, milletvekilleri olarak biz, belediye başkanımız ve Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerimizle birlikte bir toplantı düzenledik. Bursalı iş adamlarına Niğde’ye yatırım yapmaları çağrısında bulunduk. Niğde’nin yatırımlar açısından avantajlarını sıraladık. Olumlu sonuç olacağımızı umut ediyoruz. Bunu sadece Bursa’da değil, büyükşehirlerde tekrarlayacağız ve ilimize yatırımcı çekeceğiz” diye konuştu.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0


Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.