24 Ağustos 2019, Cumartesi

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Milletvekili Yavuz Ergun’dan birlik ve beraberlik çağrısı: “Niğde lobisi şart oldu”

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Milletvekili Yavuz Ergun’dan birlik ve beraberlik çağrısı:  “Niğde lobisi şart oldu”

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Hemşehricilik bilinci ve kent lobisinin oluşması gerektiğini söyleyen Ergun, bu konuda, Niğde dışındaki Niğdeliler ile görüşerek ilk adımı attıklarını söyledi.

Ergun, “Görüş ayrılığı gözetmeksizin tüm siyasi partilerin milletvekilleri, belediye başkanları, valilik, üniversite, sanayici ve işadamları, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, esnaf ve çiftçi temsilcileri, bürokratlar ve toplumun tüm kesimlerinin temsilcileriyle bir araya gelip Niğde Lobisini kurabilirsek, bugün yaşadığımız pek çok sorunun üstesinden birlik ve beraberlik içinde gelebiliriz” dedi.

ERGUN’DAN ADIM GAZETESİ’NE NEZAKET ZİYARETİ

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Adım Gazetesi’ni ziyaret etti. Adım Medya Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Ensari, Adım Gazetesi İmtiyaz Sahibi Süha Tekten ve Genel Yayın Yönetmeni Kazım Karakaya sohbet eden Milletvekili Ergun, parlamento çalışmaları ve Niğde’ye yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DOLU MAĞDURİYETİ AFAD KAPSAMINA ALINACAK

AK Parti Niğde Milletvekili Emrah Özdemir, geçtiğimiz haftalarda Sazlıca, Kemerhisar ve Bahçeli beldeleri ile çevre köylerde dolu yağışı sonucu oluşan zirai zararın karşılanabilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduklarını belirtti. 10 milyon TL civarında zarar tespit edildiğini anımsatan Milletvekili Ergun, “Bu zararın karşılanabilmesi için bölgenin AFAD  kapsamına alınması gerekiyor. Bu konuda girişimlerde bulunduk. Umut ediyorum ki bölge dolu mağduriyeti nedeniyle AFAD kapsamına alınacak” dedi.

LOJİSTİK YÜKLEME MERKEZİ

Milletvekili Yavuz Ergun, Aktaş beldesi yakınlarında, demiryoluyla yükleme ve taşıma yapan firmaların işini kolaylaştıracak olan Lojistik Yükleme Merkezi’yle ilgili çalışmaları kısa süre içinde başlanacağını da belirtti.

AKKAYA TEMİZLENECEK

Akkaya Barajı’ndaki kirliliğin temizlenmesi için Niğde Belediyesi’nin açtığı ihale sonucu ilgili firmanın çalışmalara başlandığını ve buraya büyük bir arıtma tesisi kurulması çalışmalarında yüzde 25 oranında yol kat edildiğini belirten Milletvekili Ergun, “İlimizde yıllardır büyük bir sorun olan Akkaya Barajı’nın kirliliği bu şekilde temizlenmiş olacak” dedi.

OTOBAN 2020’DE TRAFİĞE AÇILIYOR

Niğde’yi Ankara’ya bağlayacak olan 275 kilometre uzunluğundaki Otoban çalışmalarının da büyük bir hızla devam ettiğini belirten AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, otobanın 2020 yılının sonuna doğru trafiğe açılacağını belirtti.

İŞSİZLİK SORUNU

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Bor Organize Sanayi Bölgesinde Eko Temiz Enerji A.Ş. (EkoRE) tarafından inşa edilecek olan güneş enerji paneli üretim tesislerinde ilk etapta 1500 kişiye, daha sonraki dönemlerde de yaklaşık 5 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını ifade etti.

NİĞDE LOBİSİ ŞART

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, kentin çözüm bekleyen sorunlarının olduğuna da dikkat çekerek, “Bizler milletvekilleri olarak yatırımların takipçisi oluyoruz, şehrimize kazandırılması gereken hizmetleri buraya getirmek için çaba gösteriyoruz. Ancak, bu şehrin çözüm bekleyen başka sorunları da var. Niğdeliler olarak siyasi ayırım gözetmeksizin birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Görüş ayrılığı gözetmeksizin tüm siyasi partilerin milletvekilleri, belediye başkanları, valilik, üniversite, sanayici ve işadamları, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, esnaf ve çiftçi temsilcileri, bürokratlar ve toplumun tüm kesimlerinin temsilcileriyle bir araya gelip Niğde Lobisini kurabilirsek, bugün yaşadığımız pek çok sorunun üstesinden birlik ve beraberlik içinde gelebiliriz” diye konuştu.

 

HATALARDAN DERS ÇIKARMAYILIZ

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Niğde’nin halen bazı sıkıntılarının çözüme kavuşmamasının, bir yerlerde hata yapıldığını gösterdiğine işaret ederek, “Hatalardan ders çıkarmalıyız. Siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakıp bu şehir için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmalıyız. Ortak paydana birleşmeliyiz” ifadelerini kullandı.

NİĞDE- BOR AYRIMI ARTIK SONLANMALI

Niğde ile Bor ilçesi arasında uzun yıllara dayanan bir ayırımcılık olduğuna da işaret eden EK Parti Milletvekili Yavuz Ergun, “Ayrışarak bir yere varamayız. Niğde’siyle, Bor’uyla, diğer tüm ilçeleriyle bir bütün olarak biz Niğdeyiz. Bu şehrin kalkınması, gelişmesi, sorunlarının çözüme kavuşması için birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız” dedi.

İYİ BİR BİRLİKTELİK OLUŞTURDUK

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, 24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerin ardından AK Parti’nin Niğde’den 2 milletvekili çıkardığını da hatırlatarak, “Diğer milletvekili arkadaşım Selim Gültekin ile iyi bir birliktelik oluşturduk. Hatta CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ile de Niğde’nin çakırları konusunda zaman zaman istişarelerde bulunuyoruz. Bunun yanında aslen Niğdeli olan fakat başka illerden milletvekili seçiler arkadaşlarımızla da görüşüyoruz. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ile de görüşmelerimiz oluyor. Görüşme konularımız tamamen Niğde üzerine, Niğde’nin çıkarları üzerine oluyor. Bunun yanında Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve parti teşkilatlarımızla da kenetlenmiş bir durumdayız. Ancak biz istiyoruz ki hiçbir siyasi görüş ayrılığı olmadan farklı düşünceden olan hemşehrilerimizle de bir araya gelerek, Niğde’nin sorunlarını birlikte çözelim, ortak akılda buluşalım. Bunu başarabiliriz” diye konuştu.

NİĞDE DIŞINDAK NİĞDELİLER

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, hemşehrilik bilinci. Kent lobisi oluşturabilmek adına Niğde dışındaki Niğdeliler ile de zaman zaman bir araya geldiklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki Niğdelileri tek çatı altında toplayan Niğdeli Dernekler Federasyonu’nun genel kuruluna katıldıklarını belirten Yavuz Ergun, orada da birlik ve beraberlik içinde Niğde’nin sorunlarını masaya yatırdıklarını, çözüm önerilerini sıraladıklarını vurguladı.

Niğde dışında yaşayan Niğdeli işadamlarının doğup büyüdükleri kente yatırım yapmalarız için onları teşvik edeceklerini de anlatan AK Parti Milletvekili Yavuz Ergun, “Niğde lobisini oluşturabilirsek, en az 2 yıl içinde şehrin belli başlı sorunlarını, birlik ve beraberlik içinde çözebileceğimiz problemlerini çözmüş oluruz. Niğde’nin işsizlikle ilgili sorununu büyük oranda çözmüş oluruz. Bu konuda biz AK Parti milletvekilleri olarak ilk adımı attık ve atmaya devam edeceğiz, Niğde’nin sorunlarının çözümü için Niğde lobisi şart, bunu hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi.

 

 

FOTO:

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Adım Gazetesi’ni ziyaret etti. Milletvekili Ergun¸ Adım Medya Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Ensari, Adım Gazetesi İmtiyaz Sahibi Süha Tekten ve Genel Yayın Yönetmeni Kazım Karakaya ile Niğde’nin sorunları ve çözüm yollarına ilişkin istişarede bulundu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

niğde