24 Ağustos 2019, Cumartesi

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım, NİDEF’le temasa geçti

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım, NİDEF’le temasa geçti

İstanbul’daki Niğdeliler siyasilerin gözdesi oldu İstanbul’da 23 Haziran’da tekrarlanacak olan büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için hem Cumhur İttifakı hem de Millet İttifakı, hemşehri derneklerini adeta ablukaya aldı. İstanbul’da etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Niğdeli Dernekler Federasyonu da (NİDEF) 23 Haziran seçimleri öncesinde belediye başkan adayları ve siyasi partilerin gözdeleri arasına girdi.

İstanbul’daki Niğdeli Derneklerinin tek çatı altında toplandığı (NİDEF), siyasi partilerin de ilgi odağı olmayı başardı. NİDEF Başkanı Tuğrul Urhan, 23 Haziran’da yapılacak belediye başkanlığı seçimler öncesinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dernekleriyle irtibata geçtiğini söyledi.

23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için geri sayım devam ederken, İstanbul’da oylarını kullanacak olan Niğdeliler, siyasi partiler ve belediye başkan adaylarının ilgi odağı olmayı başardı.

İstanbul Niğdeli Dernekler Federasyonu (NİDEF) Başkanı Tuğrul Urhan, 100 bine yakın Niğdelinin ikamet ettiği İstanbul’da ilçe ve kasaba derneklerinden oluşan 30’a yakın derneği NİDEF          çatısı altındaz birleştirmeyi başardıklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Fatih’te dernek binasının açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Urhan, açılışa siyasi partiler, bürokratlar ve hemşehrilerinin gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde siyasi partiler ve belediye başkan adaylarının dernekleriyle irtibata geçtiğini vurgulayan Urhan, “Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Binali Yıldırım, seçimler öncesinde derneğimizde bir program yapma talebinde bulundular. Ayrıca kendi yaptıkları programlara da bizleri davet ediyorlar” dedi.

HDP HARİÇ TÜM PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ

Dernek olarak HDP haricindeki tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını ifade eden Tuğrul Urhan, “herhangi bir seçimde Niğdeli aday var ise taraf oluyoruz, yok ise HDP hariç tüm partilere eşit mesafede yer alıyoruz” diye konuştu.

KAPADOKYA LOBİSİ

Aralarında Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Erzurum, Rize ve Trabzon gibi illerin İstanbul’daki popülasyonunun Niğdelilerden fazla olduğuna dikkat çeken Tuğrul Urhan, “Bu illerden gelip İstanbul’da ikamet edenlerin sayısı her bir il için 300-400 bini geçiyor. Ancak Niğdelilerin sayısı 100 bin civarında. Buna karşılık biz de İstanbul’daki Niğdelilerin yanısıra, Aksaray ve Nevşehirlileri de kapsayan bir “Kapadokya Lobisi” kurmak için girişim başlattık. Aksaray ile görüşmelerimizi tamamladık. Nevşehir ile de görüştükten sonra önümüzdeki yıl popülasyonu 400 bini bulacak bir Kapadokya Bölgesi Birliği kuracağız ve daha güçlü bir hale geleceğiz” şeklinde konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Editör:Seyid REFREF


niğde nidef