24 Ağustos 2019, Cumartesi

AK PARTİ BOR'DA HARAKİRİ YAPTI

AK PARTİ BOR'DA HARAKİRİ YAPTI

AK Parti’de Niğde Belediye Başkan adayının açıklanmasının ardından ilçe ve belde belediye başkan adayları da belirlendi. Bor’da büyük bir sürprize imza atan AK Parti, başarılı hizmetleriyle ön plana çıkan ve kamuoyu yoklamalarında da başarısı tescil edilen mevcut Belediye Başkanı Sıtkı Erat’ı aday göstermedi.

ERDAL SARI, ÜÇ DÖNEM KURALINA TAKILDI…

31 Martta yapılacak yerel seçimler için Niğde Belediyesi’ne Emrah Özdemir’i aday gösteren AK Parti, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını da açıkladı. Altunhisar’da mevcut başkan Erdal Sarı üç dönem kuralı gereği yeniden aday olmazken, Sarı’nın yerine Abdullah Arıöz aday oldu.

 

ÜÇ İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLARLA YOLA DEVAM

AK Parti, Altunhisar ve Bor ilçesi haricindeki diğer üç ilçede mevcut belediye başkanlarıyla yola devam kararı aldı. Çamardı’da Yavuz Soylu, Çiftlik’te Serkan Güzel ve Ulukışla’da ise Ali Uğurlu yeniden partilerinin belediye başkan adayları oldu. Bor belediye başkan adayı ise Serkan Baran olarak belirlendi.

 

BOR’DA BÜYÜK SÜRPRİZ!

 

AK Parti, Bor’da çok büyük bir sürprize imza attı. 2 dönemdir Bor Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren, anketlerde de yüksek oranda ‘başarılı ve sevilen bir belediye başkanı’ olarak ön plana çıkan Sıtkı Erat, partisi tarafından veto edildi. İki dönmedir sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden önce de il genel meclisi üyesi olarak başarılı hizmetlere imza atan tecrübeli politikacı Sıtkı Erat’ın yeniden aday gösterilmemesi Bor ilçesinde ‘Büyük bir sürpriz’ olarak değerlendirildi.

 

BOR’A ŞEHİR KİMLİĞİNİ KAZANDIRMIŞTI…

 

2009 yılından bu yana Bor Belediye Başkanı olarak görev yapan Sıtkı Erat, ilçenin her anlamda gelişmesine çok önemli katkılarda bulunmuştu. Belediyenin rutin hizmetlerinin aksatılmadığı Bor ilesinde, Sıtkı Erat ilçenin ‘Şehir’ kimliğine kavuşması adına da önemli yatırımlar yapmıştı. Altyapıdan, üst yapıya, şehir estetiğinden, sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar her konuda başarılı bir grafik çizen Erat, vatandaşlarla da iyi bir diyalog kurmuş, sürekli halkın içinde olmaya gözen göstermişti.

 

RANT KAVGASI MI?

31 Mart yerel seçimlerinde kazanmaya en yakın isimlerden biri olan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’ın sürpriz bir şekilde yeniden aday gösterilmemesi, ilçede değişik yorumlara da neden oldu. Sıtkı Erat’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde hassasiyetle durduğu ‘inşaatlarda dikey yapılaşmaya’ karşı kesinlikle taviz vermemesi, bu alanda faaliyetlerini sürdüren bazı gruplarla arasının açılmasına neden olduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu grupların lobi faaliyetine girdiği ve çeşitli spekülasyonlar ortaya atarak, Başkan Erat’ın yeniden aday gösterilmemesinde etkili olduğu ileri sürülüyor.

 

BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Bu arada AK Parti’de belde belediye başkan adayları da şu şekilde belirlendi:
Karakapı: Kamil Demiralp, Keçi Kalesi: Şamma Öztürk, Bahçeli: Zafer Tokgöz, Çukurkuyu: İleri Koçak, Kemerhisar: Yusuf Kurt, Azatlı: Reşat Bolat, Bozköy: Ömer Dalgıç, Divarlı: Rüstem Cullaz, Aktaş: Hasan Ali Davarcı, Alay: Sefa Erol, Bağlama: Recep Yaşar, Değirmenli: Yıldıray Tok, Dündarlı: Mustafa Kamar, Edikli: Ercan Şayhan, Gümüşler: Refik Caymaz, Hacıabdullah: Ahmet Takyan, Kaaratlı: Emin Yılmaz, Kiledere: İsmail Tereci, Konaklı: Erdal Altın, Sazlıca: Süleyman Görgülü, Orhanlı: Erhan Bolat, Yeşilgölçük: Yusuf Sağlam ve Yıldıztepe: Hacı Güngör

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Editör:


niğde akparti sıtkıerat seçim