24 Ağustos 2019, Cumartesi

NİĞDE EMNİYET MÜDÜRÜ CEBELOĞLU'NDAN NET MESAJ:

NİĞDE EMNİYET MÜDÜRÜ CEBELOĞLU'NDAN NET MESAJ:

Toplumun huzurunu bozmak isteyenlere asla taviz yok! Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Türkiye’nin en huzurlu illerinden birinin Niğde olduğunu belirterek, “Bu huzur ortamını koruyacağız. Suç ve suçluyla mücadelede asla taviz vermeyeceğiz. Kim olursa olsun, huzuru bozmak isteyenlerin tepesine binip, adaletin karşısına çıkarırız” dedi. Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde’de meydana gelen asayiş olayları ve polisin yaptığı çalışmalarla ilgili olarak Adım Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Niğde’nin huzurlu bir kent olduğunu belirten Cebeloğlu, “Bu ortamında oluşması güvenlik güçlerinin aldığı tedbirlerin yerinde olması kaynaklanıyor ama aynı zamanda Niğde insanının yasalara, kurallara saygılı olması, vatandaşın hakkını, hukukunu kamu kurumlarından, yani devlete, emniyete, adalete bizzat giderek arama yolunu tercih etmesinden kaynaklanıyor. İnsanlar en küçük bir tehlike veya olumsuzluk hissettiğinde güvenlik makamlarına başvuruyor; bu da bizi mutlu kılıyor. İnsanımız, güvenlik güçlerine ve kolluk kuvvetlerine de mümkün olduğunca yardımcı oluyor” diye konuştu.

SOKAKLAR GECE 24.00’E KADAR HAREKETLİYSE

ORADA GÜVENLİK ORTAMI VARDIR

 

Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde’de huzur ortamının oluşmasında güvenlik güçlerinin aldığı tedbirin yerinde olduğunu ortaya koyan göstergelerin de olduğuna dikkat çekerek, “Eğir bir ilde sokaklar gece 24.00’e kadar hareketliyse, orada güvenlik bir ortam var demektir. Kişi kendini güvende hissetmezse sokağa çıkmaz. Niğde’de bu açıdan insanlarda bir tedirginlik yok. Biz bu tedirginliği gördüğümüz an zaten uyguladığımız stratejilerimizi gözden geçiririz. Çünkü bir yanlış var demektir. Özellikle yazın 01.30’a kadar oldukça Niğde sokakları hareketli. Biz Niğde’de zaman zaman sokaklarda uygulamalar yaptırıyoruz. Suç oranının diğer mahallelere göre yüksek olabileceği yerlerde ki istatistikleri takip ediyoruz. Örneğin; Nar Mahallesinde, Efendi bey Mahallesinde bir artış varsa hemen onun sebeplerini ortaya çıkartıyoruz ve orada huzurlu mahallede uygulamaları başlatıyoruz. Şimdiye kadar Selçuk ve Nar Mahallesinde yaptık. Biz hem sokakları takip ediyoruz hem de buralarda meydana gelebilecek olaylara en yakın ekibi sevk etmek adına takip ediyoruz. Ekiplerin geç kaldığı konusunda şikâyetler yok denebilecek kadar az” dedi.

TEPELERİNE BİNERİZ

Niğde Emniyet Müdürü Cebeloğlu, suç ve suçluyla mücadelede asla taviz vermeyeceklerini de belirterek, şunları söyledi:

“Suça asla taviz vermeyiz. Toplumun huzurunu bozmak isteyen kim veya kimler olursa olsun, en sert şekilde onların tepesine binip, toplumu rahatsız eden her failin, adaletin karşısına çıkmasını sağlamakta kararlıyız. Organize suç örgütlerine asla müsaade etmeyiz. İlimizde şu ana kadar bu tür faaliyete teşebbüs eden gruplar olmadı ama niyeti olanlar, devletin yumruğunu tepesinde hissedecektir. Ve bu konuda hiçbir çekincemiz yok, son derece kararlıyız…”

 

 

 

 

Suç oranlarında geçen yıla göre

önemli miktarda düşüş var

 

*2018 yılında bir önceki yıla göre kişilere karşı işlenen suçlarda yüzde 8.83 azalma var.

*Mal varlığına karşı işlenen suçlar yüzde 10.28 azaldı.

*2018 yılında araması olan 1118 kişi yakalandı, bunlardan 591’i cezaevine teslim edildi.

*2019 yılı ocak ayında 71 kişi yakalandı, bunlardan 44’u cezaevine teslim edildi.

*2018 yılında ilçeler dahil kayıp olan 153 çocuktan 152’si bulundu.

*2019 yılının ocak ayında kayıp olan 8 çocuğun tamamı da bulundu.

 

 

Niğde, yankesicilik ve hırsızlık

olaylarının en az olduğu il

 

*2018 ve 2019 yılının ilk ayında Niğde’de hiç kapkaç olayı olmadı.

*2018 yılında sadece 1 yankesicilik olayı vuku buldu.

*Hırsızlık olayları yüzde 50 oranında azaldı.

*Evden hırsızlık olayı yüzde 5.9 azaldı.

*Konut dokunulmazlığını ihlal olayları yüzde 50 azaldı.

*Kişilerin huzur ve sükunetine bozma olayları yüzde 19 azaldı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Editör:Cansu Demirpençe


NİĞDE EMNİYET MÜDÜRÜ SALİM CEBELOĞLU HUZUR

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.