14 Kasım 2019, Perşembe

CHP 96 yaşında

CHP 96 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 96. Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. CHP Niğde İl Başkanlığı, 96. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Niğde Cumhuriyet Meydanındaki kutlamada günün anlam ve önemi belirten konuşmayı yapan CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, CHP’nin dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesi olduğunu söyledi.

Başkan Erhan Adem konuşmasına şu sözlerle devam etti; ‘‘Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir.’’

CHP TÜRKİYE’DİR

Konuşmasında ‘Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’dir’ diye vurgu yapan Başkan Adem,  ‘‘Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması, içeride ve dışarıdaki hainlere fırsat verilmemesi için çalışıyoruz. Kendi saltanatları, ikballeri uğruna her şeyi mubah sayan, ikballeri için ülkemizi kan gölüne çevirenlerle, kendilerini kurtarma derdine düşenlerle mücadele etmek ve tüm karanlık planlarını ortaya dökmek için siyaset yapıyoruz. CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir hesap, bizim insanımızın canından daha değerli değildir. Bunun karşısında duracak, halkıyla birlikte gözünü kan bürümüşlere ve iktidarının sürmesi için her yolu mubah sayanlara dur diyecek olan, Halkın ve Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle CHP’nin 96. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.’’ diye konuştu.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0


Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.